Dotazy

Jak mohu začít hrát hru Life is Skill (LiS)?

Na našich stránkách www.lifeisskill.cz klikneš na sekci „MOJE HRA“ nebo rovnou přes odkaz muj.lifeisskill.cz, kde se dostaneš do uživatelského prostředí, kde je nutné se zaregistrovat dle instrukcí registrace (registraci je možné provést i v naší mobilní aplikaci LiSApp). V momentě, co úspěšně odešleš registraci, je nutné zaregistrovaný profil aktivovat pomocí emailů, které jsi v registraci uvedl. K aktivaci profilu je nutné potvrzení z obou vyplněných emailů, jak za uživatele, tak i za zákonného zástupce (např. rodiče, atd.). V momentě, co si aktivuješ Profil, se můžeš přihlásit. V Uživatelském prostředí pak uvidíš své bodové konto a můžeš začít sbírat bodíky. K tomu, abys mohl sbírat bodíky, si musíš stáhnout naší aplikaci LiSApp, kde se přihlásíš a v zápětí můžeš začít bodíky sbírat.  V uživatelském prostředí v sekci „lokality čipů“ se dozvíš místa, kde můžeš pomocí naší aplikace bodíky sbírat.

Jak aktivuji svůj profil po zaregistrování?

Po řádně vyplněné registraci Ti na oba dva emaily, které jsi vyplnil v registraci, přijdou aktivační odkazy. Je nutné potvrzení těchto aktivačních odkazů z OBOU EMAILŮ. Pozor na to, každý odkaz je jiný. U emailu, který byl vyplněn jako zákonný zástupce (např. otec, matka,..) je nutné po kliknutí na odkaz potvrdit registrované údaje uživatele, opět souhlasit s GDPR a odeslat tento souhlas tlačítkem „aktivovat“. Tím dojde k plné aktivaci profilu a je možné začít soutěžit.  

Jak se sbírají bodíky pomocí aplikace LiSApp?

Bodíky se sbírají přes naši mobilní aplikaci LiSApp, za pomocí mobilního telefonu, zatím pouze se systémem Android (na iOS pracujeme) a vybaveného funkcí NFC. NFC funkce musí být aktivní, pokud chceš získat bodík v naši aplikaci pomocí našeho NFC čipu. Jednoduše otevřeš aplikaci LiSApp, přihlásíš se na svůj účet a v momentě, kdy jsi přihlášen, stačí telefon přiložit co nejblíže k našemu čipu a po správném načtení se Ti zobrazí informace o tom, že bod byl zapsán a uvidíš v aplikaci, že se Tvé bodové konto zvýšilo o daný bod.

Vzor našeho bodu:

Kde se body sbírají?

Kde je možnost bodíky sbírat, se dozvíš v uživatelském prostředí muj.lifeisskill.cz, v sekci „Lokality bodů“.

Musím být připojen k internetu v době kdy sbírám bodíky?

Připojení k internetu není nutné pří načítání bodíků přes NFC čip, bodíky se po načtení NFC čipu v „offline“ stavu ukládají do „mezipaměti“ a v momentě co se k internetu později připojíš, se bodíky odešlou ke zpracování a přičtou se do bodového konta, dle pravidel daných bodíků, ale k tomu, abys mohl bodíky sbírat „offline“ musíš být přihlášen v aplikaci z posledního dostupného připojení k internetu. Samozřejmě pokud je dostupné připojení k internetu v momentě načítání bodíku přes NFC čip, je to nejideálnější pro aktuální kontrolu připsaných bodů, kde si můžeš rovnou zkontrolovat, jestli se ti daný bod přičetl anebo proč se ti daný bodík nepřičetl.

Pro koho je hra určena?

Pro děti a mládež od 6ti do 18ti let.

Jak často můžu bodíky sbírat?

Většina našich čipů je nastavena tak, že lze získat 1 bodík za danou aktivitu denně. Dále existují i různá omezení bodíků, např. 1 bodík za danou aktivitu za měsíc, pokud takovéto omezení bodík má, dozvíš se to ve výpisu bodíků v lokalitách bodů v poznámce u daného bodíku.

Kdy hra končí?

Hra v podstatě nekončí, ale je rozdělena na sezóny a to od 1. září do 31. srpna, kdy je bodové konto zastaveno, vyhodnoceno, vynulováno a připraveno na další sezónu hned od 1. září.

Co mohu hrou získat?

Každý hráč/uživatel promění své aktivity v měřitelné hodnoty aktivit, které pak může porovnat s ostatními. Dále také hráč/uživatel může získat skvělé ceny, vždy na konci sezóny totiž proběhne vyhodnocení výsledku a vyhlášení, na kterém proběhne předání cen uživatelů, kteří se umístili na výherních pozicích, kterých je mnoho.

Jak se dozvím, na kterém místě jsem se umístil?

V uživatelské sekci „Mé pořadí“ se můžeš kouknout i během sezóny, na jakém místě jsi umístěn mezi všemi hráči a dále v sekci „Výhry“ se můžeš, podle svého pořadí, kouknout, zdali tvé pozici přísluší nějaká výhra.

Jak se o termínu vyhlášení dozvím? 

V uživatelském sekci „Nástěnka akcí“ Tě vždy budeme informovat o termínu a místě vyhlášení uplynulé sezóny.